Rotary Club Wolsztyn uruchomił kolejny ze swych programów pomocowych, a mianowicie program „UCZĘ SIĘ, GDY MAM GDZIE”.

Celem tego programu jak już sama nazwa sugeruje jest tworzenie odpowiednich warunków do nauki  dla dzieci i młodzieży, tam gdzie są one trudne czy wręcz ich nie ma. Mamy w szczególności na względzie dzieci z pewnymi ograniczeniami lub żyjącymi w trudnych warunkach lokalowych. Poddając modernizacji pokój (pomieszczenie) i odpowiednio go wyposażając możemy stworzyć zupełnie inne warunki do funkcjonowania np. dwóch osób tak, aby każda miała swój autonomiczny kącik, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzały, a jednak były razem. Ważnym jest, aby wszelkie prace modernizacyjne i remontowe wykonać sprawnie w maksymalnie krótkim terminie tak by minimalnie, tylko w niezbędnym zakresie zakłócać życie rodziny.  Tym razem dzięki wspaniałemu projektowi p. architekt Marty i sprawnej wręcz błyskawicznej pracy panów Roberta i Rafała udało się stworzyć  znakomite warunki do nauki  dwóm wspaniałym dziewczynkom z których jedna jest niepełnosprawna.

Bardzo,bardzo DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE I WIELKIE SERCE. Radość  dziewczynek z posiadania własnego „pokoiku” była  nie do opisania, a uśmiechom nie było końca. Warto działać i angażować się dla takich chwil.

K.P.