1 lipca 2019r. Rotary Club Wolsztyn rozpoczął 25 rok swojej charytatywnej działalności w szczególności na rzecz naszej małej ojczyzny.

W swojej pracy staramy się m.in. dbać o bezpieczeństwo tak zdrowotne programy na rzecz naszego szpitala, jak i o bezpieczeństwo na wodzie i drogach. Od wielu już lat współpracujemy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie przekazując np. sprzęt do ratownictwa wodno-lodowego czy też do ratownictwa drogowego. Przekazany wcześniej sprzęt do dziś jest sprawny i gotowy do ,,pracy”.

27 sierpnia na specjalnym zebraniu członkowie RC Wolsztyn odbytym w KP PSP przekazali naszym strażakom 5 kompletów specjalnych ubrań strażackich typu ,,NOMEX” wartości 22.500zł. Nowoczesne ubrania strażackie to sprzęt światowej klasy, nowa jakość, znacznie lepiej chroniący strażaka, a przez swoja ergonomię ułatwiający też tę niebezpieczną i odpowiedzialną pracę.

Strażakom życzymy wszystkiego najlepszego w służbie pełnionej dla naszego bezpieczeństwa.