Tradycyjnie, już po raz XXIII Rotary Club Wolsztyn zorganizował rajd samochodowy.

Turystyczny rajd samochodowy jest w naszym założeniu formą zabawy z elementami nauki bezpiecznej jazdy po drogach publicznych, udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzania się na odcinkach specjalnych z lekką dozą rywalizacji. W tegorocznej edycji rajdu wystartowały 32 załogi w tym, co bardzo cieszy, trzy załogi kobiece. Honorowym starterem był Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis, bardzo dziękujemy. O godzinie 10.58 pierwsza załoga wyruszyła na trasę rajdu, która w tym roku wynosiła równe 100 km, zaś załogi konkurowały na 9 odcinkach specjalnych i tam kierowcy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Generalnie można powiedzieć, że większość kierujących pojazdami na odcinkach specjalnych bardzo sprawnie radziła sobie z wyznaczonymi, niejednokrotnie trudnymi próbami. Odcinki specjalne budziły emocje i wyzwalały adrenalinę. W założeniu, jak wyżej wspomniano nasz rajd ma być świetną, bezpieczną zabawą, ciekawą forma spędzenia wolnego czasu, relaksem i takim był co wynikało z relacji uczestników. Organizując i prowadząc tak dużą imprezę trudno jednak ustrzec się drobnych błędów i dlatego z dużą uwagą wsłuchujemy się zawsze w krytyczne głosy uczestników, które stanowią dla organizatorów wielką wartość pozwalającą doskonalić przyszłe edycje rajdu.  Wielką pomocą przy organizacji tej cyklicznej imprezy służą nam Burmistrz Wolsztyna Pan Wojciech Lis, Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i liczymy na dalszą współpracę przy organizacji rajdów w następnych latach. Wyrazy uznania i gratulacje składamy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom w tzw. „generalce” Michałowi Pawlaczykowi - kierowcy i Bartoszowi Pawlaczykowi – pilotowi. Szczególne gratulacje składamy załogom kobiecym, które w tej kategorii zajęły kolejno miejsca 1.Wioleta Przybyła i Joanna Wróblewicz, 2. Izabela Gaweł- Parniewicz z pilotem Judytą Jodko, 3. Agnieszka Fornalska i Ewelina Tchórzewska.

Wszystkich zapraszamy ponownie za rok. Do zobaczenia na trasie naszego rajdu.

Załoga nr

Kierowca